Grając tyle lat w tę grę tylko o paru zawodnikach mogę powiedzieć, że są legendarni. Takim zawodnikiem jest bez wątpienia Dan Coleman.

 

 

Legendą ja nazywam zawodnika, która ma przeciętne staty ale gra w sposób nadzwyczajny. W „czystych” cmach był to na pewno Maxim Tsigalko. Bezsprzecznie. Eric Rabensandrata – zawodnik PSG, który mimo tragicznie słabych statystyk miał zawsze dobre noty. Rubio z Barcelona B. Jak graliśmy z Bogusiem (Ja – Barca, Boguś – Real). Rubio został fenomenalnym strzelcem. Gwiazdą światową, pomimo, że wstawiłem go najpierw przez przypadek (najlepsi strzelcy mieli kontuzje) i długofalowo z nim nie planowałem.

 

 

Po pierwszym sezonie w Leeds (awans z D2 do D1) musiałem kupić lepszych zawodników. Potrzebowałem przede wszystkim dobrych bocznych defensywnych pomocników (prawy i lewy). Wybór padł właśnie na bohatera tego wpisu. Zawodnik był młody i perspektywiczny ale staty nie powalały (do końca kariery te staty się specjalnie nie zmieniły). 14,75M$ było dla mnie wtedy kosmiczną sumą. Zawodnik wtedy też nie był super przekonany do klubu, więc kazał sobie wpisać minimum fee release clause no co przystałem (z tego co pamiętam było to 16,5M$). Wartość po transferze wynosiła ok. 2,5M$.

 

 

Pierwszy sezon był bardzo udany. W 44 meczach miał 10 asyst, 1 bramkę a średnią meczową 8,2 (co pokazuje, że w praktycznie każdym meczu grał bardzo dobrze). Po sezonie nastąpił awans i dostałem za niego propozycję od zespołu z Premier Division. Jego wartość po sezonie była ok 4,5M$ a propozycja opiewała chyba na 7M$. Odrzuciłem ją (tamten zespół nie powtórzył oferty – niech żałują) co sprawiło, że Dan się obraził. Na szczęście nie było dalszych ofert. Nasza legenda po pół roku przestała być obrażona, więc zaraz przedłużyłem mu kontrakt (podwyższając płacę ale usuwając możliwość wykupu).

 

 

Przez całą karierę w Leeds (13 sezonów) rozegrał 530 meczy, strzelił 30 bramek, miał 128 asyst, był 62 MoM, miał średnią tacklingów powyżej 5 (w ostatnim sezonie 5,9). Ale co czyni go przede wszystkim legendarnym jako defensywny lewy pomocnik miał przez 13 lat z rzędu średnią na mecz powyżej 8. Zawodnik, który przez 13 lat grając w jednej drużynie gra na taki poziomie jest dla mnie bezsprzecznie legendą. Sezon 2139/2140 był niestety jego ostatnim w naszym klubie. Dan Coleman skończył 34 lata co u mnie zwykle oznacza koniec przygody. Ciężko będzie znaleźć następcę …

KONTAKT

PISZCIE DO NAS

maniacy@championshipmanager0102.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług. Zobacz szczegóły